Czwarty sezon seniorów

Opublikowane przez ukspilica w dniu

CZWARTY SEZON SENIORÓW PILICY…

Czwarty sezon w rozgrywkach ligowych ŁZPN w wykonaniu seniorów dochodzi do skutku. Po wygranej w klasie „B” na inaugurację istnienia drużyny w sezonie 2019/2020, dwa kolejne sezony ogrywała się ona na szczeblu klasy A. Czy dojrzała już na tyle, aby sezon 2022/2023 zakończyć na miejscu premiowanym awansem do klasy „0” ? – najbliższy rok zweryfikuje. Czy stać ją już na taki sukces ? – sportowo i personalnie zapewne tak. Czy sytuacja finansowa nie pokrzyżuje ambitnych planów zawodników i trenera ? – życie pokaże. Brak jakiegokolwiek wsparcia ze strony tomaszowskiego magistratu oraz horrendalne ceny za użytkowanie tomaszowskiego sztucznego boiska OSiR, stają się ogromnym wyzwaniem dla Zarządu Klubu, aby drużyna mogła nadal funkcjonować i promować swoich wychowanków. Już teraz pomimo wsparcia finansowego oddanego filantropa piłkarskiego Pana Macieja Marcjanika, Pilicy groziło wycofanie się z rozgrywek A klasy. Czy w obecnej dobie kryzysu oraz inflacji znajdą się kolejni sympatycy piłki nożnej i Klubu gotowi wesprzeć drużynę ? – robimy wszystko, aby tak było.

PRZYGOTOWANIA DO SEZONU 2022/2023

Przygotowania do nowego sezonu rozpoczęły się 15 lipca 2022 roku. Najstarsi piłkarze Pilicy w pocie czoła pracowali nad formą fizyczną trzy razy w tygodniu oraz rozgrywali mecze towarzyskie ( 4 w charakterze gospodarzy i 5 jako goście ). W 9 sparingach przed rozpoczęciem sezonu udział wzięło 31 potencjalnych zawodników zainteresowanych grą w „A” klasie, w tym co warte podkreślenia 5 aktualnych wychowanków – trampkarzy z roczników 2007 i 2008 !!!. Bilans gier kontrolnych to 5 wygranych, 2 remisy i 2 porażki, przy stosunku bramek 24-23. Najwięcej meczy towarzyskich rozegrał : Michał Pietrzyk – 8, najwięcej bramek zdobył : Mateusz Strojny – 7, a najwięcej asyst – 4, zaliczył : Paweł Śmigiel .

GRA WŁAŚCIWA, CZYLI MECZE MISTRZOWSKIE RUNDY JESIENNEJ SEZONU 2022/2023

Docelowo klub do rozgrywek „A” klasy zgłosił 29 zawodników. Są to : Jacek Domański, Dominiczak Łukasz, Dula Damian, Filicha Łukasz, Idzikowski Bartłomiej, Kamocki Dariusz ( wychowanek Pilicy ), Kędziora Marcin, Kliszewski Piotr, Kobalczyk Krzysztof ( wychowanek Pilicy ), Lenarcik Maciej, Lewandowski Łukasz, Migowski Konrad, Nowicki Adam ( były zawodnik Pilicy ), Pełka Dominik, Piechna Tobiasz, Pierzchała Marcel ( młodzieżowiec ), Pietrzyk Michał, Sawicki Patryk ( młodzieżowiec ), Skowroński Karol, Sobieraj Kacper, Sobótkowski Mateusz, Sopecki Tomasz ( kpt. ), Strojny Mateusz, Szewczyk Bartłomiej ( młodzieżowiec ), Szporak Bartłomiej, Szymczyk Jarosław, Śmigiel Paweł ( wychowanek Pilicy ), Tokarski Jakub, Wojewódzki Damian.

Przybyli ( 2 ): Migowski, Szporak.

Ubył ( 1 ): Wąsik.

Nie wznowili treningów ( 6 ): Banasiak, Bazler, Duda, Giełzak, Goździk, Jaś.

Wygrana Pilicy na przywitanie sezonu.

W pierwszym w sezonie 2022/2023 meczu grupy piątej KEEZA Klasy A seniorzy Pilicy pokonali na wyjeździe zespół MGKS Skalnik II Sulejów 4:0 (2:0). Pierwszego gola dla gości, który był jednocześnie pierwszym w obecnym sezonie, strzelił po indywidualnym rajdzie przez pół boiska Patryk Sawicki. Drugą bramkę dla UKS strzałem głową, po rzucie rożnym, zaaplikował nasz boiskowy weteran Piotr Kliszewski. Trzecie trafienie ponownie padło łupem Patryka Sawickiego, wykańczającego tym razem z bliska zespołową akcję. Ostatnią i zarazem czwartą bramkę zdobył natomiast Dominik Pełka, strzałem do pustej bramki zamykając dogranie ze skrzydła.

Tym samym przed sezonowe założenia dotyczące małej ilości traconych bramek wraz z utrzymaniem poziomu skuteczności z zeszłego sezonu, to niewątpliwy drogowskaz do osiągnięcia sukcesu w postaci awansu do klasy „0”, o co zespół postara się powalczyć na A-klasowych boiskach.

Mecze ligowe w roli gospodarzy drużyna rozgrywała będzie na boisku OSiR ze sztuczną murawą przy ulicy Nowowiejskiej 5/7

SPONSORZY SENIORÓW W SEZONIE 2022/2023…

Sponsorem głównym drużyny seniorów w sezonie 2022/2023 w klasie „A” jest firma PROJEKT-SOLARTECHNIK POLSKA Pana Macieja Marcjanika specjalizująca się w odnawialnych źródłach energii. To jedna z czołowych polskich spółek ukierunkowanych w wielkopowierzchniowych instalacjach fotowoltaicznych. Realizuje projekty z zakresu energetyki przemysłowej i fotowoltaiki.

Profesjonalny zespół deweloperski, własne zaplecze budowlano – realizacyjne oraz biuro projektowe specjalizujące się w projektach PV, sprawia, że od lat skupia się na oferowaniu klientom autorskich rozwiązań i systemów montażowych, budowie własnych instalacji fotowoltaicznych oraz obrocie komponentami. Dzięki temu może efektywnie wspierać rozwój sektora fotowoltaiki w Polsce, a docelowo także na innych europejskich rynkach.

W 2021 roku firma otworzyła nowy rozdział w historii swojej działalności, rozpoczynając współpracę z rodzinną firmą inwestycyjną TDJ i Grupą FAMUR, czołowym europejskim holdingiem technologicznym, inwestującym w zieloną energię.

Są pasjonatami swojej branży i jedną z nielicznych firm w Polsce, oferujących kompleksowe rozwiązania fotowoltaiczne.

Sponsorami technicznymi zespołu są: firma przewozowa – przewóz osób Pana Roberta Chmielewskiego, firma transportowo – spedycyjna F.U.P. Gepar Pana Przemysława Chmielewskiego oraz firma odzieżowa Vertiss – personalizowana odzież sportowa Pani Pauliny Kędziory.

Sponsorami finansowymi oraz „organizacyjnymi” są również sami zawodnicy.

TRZY LATA ISTNIENIA SENIORÓW…

– SEZON 2019/2020 – KLASA B – GRUPA 2 – I MIEJSCE NA KONIEC SEZONU I AWANS DO KLASY „A”

– SEZON 2020/2021 – KLASA A – GRUPA 5 – VII MIEJSCE NA KONIEC SEZONU

– SEZON 2021/2022 – KLASA A – GRUPA 5 – III MIEJSCE NA KONIEC SEZONU

Kategorie: Trening

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *