Seniorzy przed startem rundy wiosennej

Opublikowane przez ukspilica w dniu

REAKTYWACJA BOISKA NA SPALSKIEJ…

Sezon 2019/2020 w klasie „B”, choć skrócony z powodu koronawirusa, zakończył się dla drużyny awansem z I miejsca w tabeli do „A” klasy. Pierwszy sukces jak to w życiu bywa zbiegł się w czasie z pierwszymi problemami. Brak jakiegokolwiek wsparcia ze strony tomaszowskiego magistratu oraz horrendalne podwyżki cen ( niemalże 1000 % !!! ) za użytkowanie tomaszowskiego sztucznego boiska OSiR wymusiły na działaczach odważne decyzje. Przygotowali oni i wdrożyli w życie plan reaktywacji boiska naturalnego przy ulicy Spalskiej. Przy ogromnym wsparciu rodziców oraz partnerów projektu z TMF-u, od lipca rzesza dzieciaków z dwóch tomaszowskich akademii piłkarskich oraz seniorzy spotykali się i trenowali na dawnym boisku Pilicy. Zagospodarowanie terenu wymaga oczywiście jeszcze wielkiego wysiłku, poświęcenia i pracy, ale determinacja towarzysząca wszystkim zaangażowanym w projekt wskazuje na to, że osiągną oni kolejne zamierzone cele etapowe. Plan zakłada między innymi, aby w przyszłym sezonie boisko uzyskało już licencję na rozgrywanie oficjalnych meczy mistrzowskich w rozgrywkach pod egidą ŁZPN.

 

PRZYGOTOWANIA DO SEZONU 2020/2021… załącznik nr 1.

Wraz z pierwszymi majowymi koronowirusowymi odmrożeniami dla piłki nożnej na boiskach pojawili się oprócz spragnionych sportu na żywo dzieci, także i seniorzy. Na początku tylko na lekkich zajęciach o charakterze czysto rekreacyjnym, by pod koniec czerwca wznowić już treningi przygotowawcze do nowego sezonu w optymalnej formule. Najstarsi piłkarze Pilicy mozolnie pracowali nad formą fizyczną trzy razy w tygodniu oraz rozgrywali mecze towarzyskie ( 1 w charakterze gospodarzy i 9 jako goście ) załącznik nr 2. W 10 sparingach przed rozpoczęciem sezonu udział wzięło 31 potencjalnych zawodników zainteresowanych grą w „A” klasie. Bilans gier kontrolnych to 7 wygranych i 3 porażki, przy stosunku bramek 35-22. Najwięcej meczy towarzyskich rozegrali : Damian Dula, Łukasz Lewandowski, Jakub Odziemek, Karol Skowroński, Kacper Sobieraj i Tomasz Sopecki – po 9, najwięcej bramek zdobyli : Łukasz Lewandowski, Dominik Pełka i Tomasz Sopecki – po 4,       a najwięcej asyst – po 4, zaliczyli : Wojciech Gulas i Bartłomiej Szewczyk załącznik nr 3.

GRA WŁAŚCIWA, CZYLI MECZE MISTRZOWSKIE RUNDY JESIENNEJ SEZONU 2020/2021…załącznik nr 4.

Docelowo klub do rozgrywek „A” klasy zgłosił, aż 34 zawodników. Są to : Banasiak Marcin, Bazler Mateusz, Jacek Domański, Dominiczak Łukasz, Duda Jakub, Dula Damian, Gulas Wojciech, Idzikowski Bartłomiej, Kamocki Dariusz ( wychowanek Pilicy ), Kędziora Marcin, Kliszewski Piotr, Kobalczyk Krzysztof ( wychowanek Pilicy ), Kościsty Mariusz ( wychowanek Pilicy – trener ), Lenarcik Maciej, Lewandowski Łukasz ( kpt.), Mazurek Kacper ( młodzieżowiec), Nowicki Adam ( były zawodnik Pilicy ), Odziemek Jakub ( młodzieżowiec ), Ostrowski Kacper ( młodzieżowiec ), Pełka Dominik, Piechna Tobiasz, Proc Dawid ( młodzieżowiec ), Rajski Krzysztof (wychowanek Pilicy ), Rossitto Michelangelo ( młodzieżowiec ),  Skowroński Karol, Sobieraj Kacper, Sobótkowski Mateusz, Sopecki Tomasz, Stańczyk Patryk, Szewczyk Bartłomiej  ( młodzieżowiec ), Szymczyk Jarosław, Śmigiel Paweł ( wychowanek Pilicy ), Tokarski Jakub  ( młodzieżowiec ), Wąsik Adrian.

           Przybyli ( 15 ): Domański, Dula, Gulas, Idzikowski, Kobalczyk, Mazurek, Odziemek, Ostrowski, Pełka, Rajski Krzysztof, Rossitto, Sobieraj, Sobótkowski, Szewczyk, Szymczyk.     

           Ubyli ( 13 ): Chmielewski, Chrustowski, Dębowski, Domagała, Gajda, Lusek, Ogłuszka, Rajski Piotr, Sęk, Stoliński, Wojewódzki, Wojtasik, Żygalski.    

Mecze ligowe w roli gospodarzy drużyna rozgrywała na boisku OSiR ze sztuczną murawą przy ulicy Nowowiejskiej. W 11 meczach rundy jesiennej ( 5-u w charakterze gospodarzy i 6-u gości ) załącznik nr 5 Pilica uzbierała 17 punktów z bilansem gier: 5 zwycięstw, 2 remisów i 4 porażek oraz przy stosunku bramek 26-27 uplasowała się na półmetku rozgrywek na 5 miejscu wśród 12 zespołów załącznik nr 6. Realizacja przed sezonowych założeń na pogranie i spokojne utrzymanie się w gronie drużyn „A”- klasowych póki co przebiega zgodnie z planem.  W meczach mistrzowskich zaprezentowało się ogółem 27 zawodników na 34 zgłoszonych. Najwięcej meczy rozegrali: Karol Skowroński, Kacper Sobieraj i Patryk Stańczyk – po 11 ( najwięcej minut – 908 zaliczył Sobieraj ), najwięcej bramek zdobył: Wojciech Gulas – 6, a najwięcej asyst – 7, zaliczył: Kacper Sobieraj załącznik nr 7

PRZYGOTOWANIA DO RUNDY REWANŻOWEJ SEZONU 2020/2021…załącznik nr 8.

Pod koniec stycznia drużyna rozpoczęła żmudne treningi przygotowawcze do rundy rewanżowej. Piłkarze Pilicy mozolnie pracowali nad formą fizyczną trzy razy w tygodniu w grupie i dwa razy w tygodniu indywidualnie oraz rozgrywali mecze kontrolne ( 8 w charakterze gospodarzy i 4 jako goście ) załącznik nr 9. W 12 sparingach przed rozpoczęciem rundy wiosennej udział wzięło 33 potencjalnych zawodników zainteresowanych grą w „A” klasie. Bilans gier kontrolnych to 4 wygrane, 3 remisy i 5 porażek, przy stosunku bramek 31-27. Najwięcej meczy towarzyskich rozegrał: Paweł Śmigiel – 12, najwięcej bramek zdobył: Maciej Lenarcik – 6, a najwięcej asyst – 4, zaliczył: Kacper Sobieraj załącznik nr 10. Dotychczasowe ruchy kadrowe w przerwie zimowej wyglądają następująco:

           Przybyli ( 3 ): Lusek Marcin, Rajski Adrian, Rajski Piotr.   

           Ubyli ( 5 ): Mazurek, Odziemek, Ostrowski, Proc, Rossitto.    

Niestety na tydzień przed planowaną na 27 marca inauguracją rundy rewanżowej rząd wprowadził kolejne obostrzenia, do których musiał się dostosować i ŁZPN.            Komunikat ŁZPN:  Nie wszyscy będą grali…

„Od soboty 20 marca do piątku 9 kwietnia 2021 w całym kraju będą obowiązywały zaostrzone zasady bezpieczeństwa związane z pandemią Covid-19. Obostrzenia wprowadzone przez władze państwowe zmusiły Łódzki Związek Piłki Nożnej do wstrzymania rywalizacji od Keeza Klasy Okręgowej w dół.

Głównym powodem podjęcia takiej decyzji był brak możliwości prowadzenia zajęć sportowych i rozgrywania spotkań przez wszystkie kluby biorące udział w rywalizacji ligowej. Zgodnie z zapowiedziami rządu przepisy obowiązujące od najbliższego weekendu będą podobne do tych, jakie wprowadzano już w trakcie pandemii. Oznacza to, że możliwość treningów oraz udziału w rozgrywkach będzie miała wąska grupa sportowców. W niższych klasach rozgrywkowych kilka klubów już w tej chwili ma problemy z dostępem do obiektów sportowych, zarządzanych przez lokalne samorządy. Dlatego też ŁZPN zawiesił rozgrywki od klasy okręgowej w dół.

W związku z powyższym w klasach okręgowych oraz A i B odwołane zostają dwie nadchodzące kolejki, zaplanowane na 20-21 oraz 27-28 marca. Na inny termin obligatoryjnie będą też przełożone mecze z weekendu wielkanocnego (3 kwietnia)”.

Jeśli tylko rywalizacja zostanie wznowiona, drużyna Pilicy postara się pokazać w rundzie wiosennej z jeszcze lepszej strony. Między innymi zdecydowanie poprawić grę w defensywie, w tym ilość traconych goli oraz preferować ofensywny styl gry, atrakcyjny dla kibiców. Celem sportowym będzie zakończenie sezonu na podium „A”- klasowych rozgrywek.      

Po niemalże miesięcznym zawieszeniu inauguracji rozgrywek rundy wiosennej zapadła decyzja o kontynuacji sezonu 2020/2021. Tym samym pierwszą kolejką rundy rewanżowej dla drużyn „A”- klasowych, będzie piąta kolejka rundy wiosennej.                                                                                                                          Komunikat ŁZPN: Jest nowe rozporządzenie, więc gramy…

Zgodnie z zapowiedzią wracamy do gry na wszystkich poziomach rozgrywkowych! Po środowej konferencji ministra zdrowia Adama Niedzielskiego weszły w życie stosowne rozporządzenia, które umożliwiają wszystkim drużynom piłkarskim powrót do treningów i rywalizacji o punkty.

Po zmianie przepisów do dnia 25 kwietnia 2021 r. prowadzenie działalności związanej ze sportem, rozrywkowej i rekreacyjnej polegającej na organizacji współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych i wydarzenia sportowego jest dopuszczalne wyłącznie w przypadku sportu zawodowego lub zawodników pobierających stypendium sportowe lub zawodników będących członkami kadry narodowej lub reprezentacji olimpijskiej, lub reprezentacji paraolimpijskiej, lub uprawiających sport w ramach ligi zawodowej w rozumieniu tej ustawy lub zawodników przygotowujących się do igrzysk olimpijskich, igrzysk paraolimpijskich lub igrzysk głuchych, lub dzieci i młodzieży uczestniczącej we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy i bez udziału publiczności.

Dopuszczalna jest również działalność obiektów sportowych na otwartym powietrzu, przy czym w miejscu, w którym jest prowadzona działalność, może przebywać nie więcej niż 25 osób. Funkcjonować również mogą obiekty sportowe wykorzystywane na potrzeby sportu zawodowego. W obu przypadkach działalność obiektów sportowych musi być prowadzona bez udziału publiczności.

Powyższe sformułowanie dotyczy obiektu (boiska), na którym rozgrywane są zawody, a nie całego kompleksu sportowego, w skład którego wchodzić może np. kilka boisk, kortów tenisowych itp. Zapis nie dotyczy też terenu otaczającego boisko, w tym ławek rezerwowych. W opinii Polskiego Związku Piłki Nożnej w świetle aktualnych przepisów do 25 kwietnia możliwe jest więc rozgrywanie spotkań piłkarskich z udziałem dwóch 11-osobowych zespołów i trzech sędziów prowadzących zawody. Tak więc oficjalnie kończymy przymusową przerwę i wracamy do gry!

Czasowe zawieszenie rozgrywek seniorskich rozgrywek od Keeza Klasy Okręgowej w dół oraz rywalizacji w ligach młodzieżowych spowodowało konieczność wprowadzenia zmian w terminarzach. Łódzki Związek Piłki Nożnej dokonał już niezbędnych poprawek i zaktualizowane harmonogramy są już dostępne na stronie ŁZPN.

 

SPONSORZY SENIORÓW W SEZONIE 2020/2021…

Sponsorem głównym drużyny seniorów w sezonie 2020/2021 w klasie „A” jest firma PROJEKT-SOLARTECHNIK POLSKA Pana Macieja Marcjanika specjalizująca się w odnawialnych źródłach energii. Spółka ta już w pierwszych latach swojego istnienia doprowadziła do wybudowania na terenie Polski kilkudziesięciu instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy przekraczającej 50 MW. Taki wolumen budowy w tamtym czasie ( 2013-2015 ) oznaczał ponad 50% udział w krajowym rynku solarnym. W 2015 roku firma zaangażowała się w realizację programu Prosument, który doprowadził do popularyzacji fotowoltaiki również w obszarze gospodarstw domowych. Właśnie z myślą o wciąż poszerzającym się rynku firma opracowała kolejne koncepcje produktów takich jak solarne wiaty samochodowe oraz przystankowe czy Future House. Spółka nieustannie się rozwija, a mnogość prowadzonych inicjatyw legła u podstaw decyzji o założeniu w 2017 roku Projekt Solartechnik Group załącznik nr 11

Sponsorami technicznymi zespołu są: firma przewozowa – przewóz osób Pana Roberta Chmielewskiego załącznik nr 12 oraz firma P.P.H.U Big Sport właściciel marki  Vertiss – personalizowana odzież sportowa załącznik nr 13.

Sponsorem „organizacyjnym” są sami zawodnicy.

Kategorie: Informacje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *