Porażka seniorów z liderem

Opublikowane przez ukspilica w dniu

Seniorzy UKS Pilica w meczu ósmej kolejki sezonu 2020/2021 „A” klasy gr. V – ŁZPN ( klasa A „Piotrków Trybunalski” Grupa 5 ), po raz piąty grali na wyjeździe, jak dotąd nie zaznając goryczy porażki na obcym terenie. Tym razem podopieczni trenera Mariusza Kościstego ten smak poczuli, gdyż przegrali z aktualnym liderem tabeli, czyli z zespołem LKS Radzice. Rozgoryczenie było spore, gdyż jak się okazało nie taki diabeł straszny, jak go malują i nie tak dobry, jak jego pozycja w tabeli, a i okoliczności niepowodzenia dołujące. Mecz raczej mało atrakcyjny dla kibiców w pierwszej połowie ( 0:0 ) nabrał rumieńców i mógł się podobać w drugiej odsłonie, gdyż obie drużyny „otworzyły się” i co chwilę działo się pod jedną, jak i pod drugą bramką, albo w ich okolicy. Jako pierwsi wynik meczu w 63 minucie otworzyli gospodarze przy wydatnej pomocy naszej defensywy, która wyraźnie zaspała z odpowiednim ustawieniem się przy zagraniu długiej piłki w swoją strefę. Zespołowi Pilicy dość szybko, bo już w 69 minucie udało się jednak odpowiedzieć bramką wyrównującą po rzucie rożnym, której autorem był Adam Nowicki, najlepiej odnajdując się w zamieszaniu w polu bramkowym, z bliska umieścił piłkę w bramce rywala ( asysta Kacpra Sobieraja ). Nasi zawodnicy poszli za ciosem i w 76 minucie wyszli na prowadzenie za sprawą niezawodnego ostatnio Wojtka Gulasa, który po raz kolejny udowodnił jak wysokimi umiejętnościami piłkarskim dysponuje i jaki ma spokój w wykańczaniu akcji, strzelając z pola karnego bramkę z „opóźnionym zapłonem”, tzn. gdy już wszyscy od co najmniej chwil spodziewali się, iż odda już strzał, on jeszcze nim straszył, próbujących interweniować obrońców i bramkarza. Całą sytuację zainicjował Dominik Pełka, który grając z pełnym zaangażowaniem odebrał futbolówkę rywalom i zaliczył asystę. Gospodarze natychmiast rzucili się do szaleńczych ataków, natomiast goście wyprowadzali groźne kontrataki. Gdy wydawało się, że za chwilę jeden z nich przyniesie kolejną bramkę dla naszego zespołu, wydarzyły się rzeczy trudne do zrozumienia dla znawców „kopanej” . Defensorzy Pilicy nawalili po raz kolejny i kolejny w podobnych okolicznościach co przy pierwszej bramce. W 80 i 86 minucie pozwolili rywalom sfinalizować zagrania z tzw. lagi, czyli mocnego wybicia piłki na stronę przeciwnika z założeniem, że może uda się coś ugrać. No i się udało, bo obrońcy nie wyciągnęli wniosków i nie zapobiegli, tym najprostszym środkom zastosowanym przez rywali. Tym samym przegrywamy ważny mecz 3:2, tylko chwilę trzymając lidera za gardło, bo piłka rządzi się swymi prawami i bywa bezwzględna.

Skład UKS : Banasiak – Wąsik, Nowicki, Szymczyk, Piechna – Gulas, Skowroński, Rajski, Lewandowski ( kpt. ) – Mazurek, Pełka. Na zmiany wchodzili : Sobieraj, Stańczyk, Idzikowski, Szewczyk.

 

Sponsorem głównym drużyny seniorów w sezonie 2020/2021 w klasie „A” jest firma PROJEKT-SOLARTECHNIK POLSKA Pana Macieja Marcjanika specjalizująca się w odnawialnych źródłach energii. Sponsorem technicznym zespołu jest firma przewozowa – przewóz osób Pana Roberta Chmielewskiego oraz firma odzieżowa Vertiss – personalizowana odzież sportowa Pani Pauliny Kędziory. Sponsorem „organizacyjnym” są sami zawodnicy.

Kolejny swój mecz PILICA rozegra 18 października w niedzielę o godzinie 15.00 na boisku OSiR ze sztuczną nawierzchnią przy Lidlu. W dziewiątej kolejce podejmować będzie zespół LKS WOLA WOLA Chojnata. Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków piłki nożnej – wstęp wolny – z zachowaniem procedur bezpieczeństwa i przeciwdziałania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Kategorie: Mecz ligowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *