Pierwsze domowe zwycięstwo seniorów

Opublikowane przez ukspilica w dniu

Seniorzy UKS Pilica w meczu siódmej kolejki sezonu 2020/2021 „A” klasy gr. V – ŁZPN ( klasa A „Piotrków Trybunalski” Grupa 5 ), po raz trzeci zaprezentowali się tomaszowskim kibicom w roli gospodarzy na sztucznym boisku przy Lidlu . Podopieczni trenera Mariusza Kościstego tym razem po raz pierwszy wygrali u siebie pokonując w derbach powiatowych zespół LKS Relax Czerniewice 3:1. Zwycięstwo co prawda rodziło się w bólach, ale postawa zawodników i ich gra napawa optymizmem przed końcówką rundy jesiennej. Gra w roli faworyta tradycyjnie paraliżowała poczynania niektórych zawodników, ale summa summarum motywacja i wiara w wygraną, wzięły górę nad emocjami. Pierwszą połowę meczu Pilica zaczęła zbyt spokojnie, jakby badając możliwości przeciwników i już w 10 min. dała się zaskoczyć gościom w zamieszaniu podbramkowym po rzucie rożnym. Strata bramki podziałała jednak mobilizująco na zawodników, którzy z większym animuszem i zaangażowaniem ruszyli do odrabiania strat w meczu. W 25 min. koronkową akcję rozegraną na jeden, dwa kontakty wykończył precyzyjnym strzałem z pola karnego, będąc w sytuacji sam na sam z bramkarzem – Wojciech Gulas ( asysta Krzysztofa Rajskiego ). Gra nabrała rumieńców, a Pilica zaczęła przeważać. Goście próbowali się odgryzać w kontratakach, ale linia obrony dobrze współpracowała ze swoim bramkarzem – popularnym Dominem, który bardzo dobrze asekurował ich poczynania. Niestety dobrze naoliwiona maszyna zacięła się na chwilę w 32 min., kiedy to drugą żółtą kartką i w konsekwencji czerwoną ukarany został Piotr Kliszewski za faul w środkowej strefie boiska. Decyzja arbitra kontrowersyjna, ale nieodwracalna, w skutek czego trzeba było walczyć o wygraną w 10-kę. Trener odważnie decyduje, iż pomimo straty zawodnika gra kontynuowana będzie z dwoma napastnikami. Cel uświęca środki, a że do odważnych świat należy przekonujemy się w drugiej połowie meczu. W tej odsłonie meczu zawodnicy z wiarą wyprowadzają akcję za akcją na bramkę gości, jakby grali po 11-tu. Dominują na boisku rozsądnie i cierpliwie szukając swych szans po bramką rywali. Nagroda przyszła w 65 min. Przy niezdecydowanej postawie obrońców, piłkę na strzał w polu karnym miał wystawioną ponownie Wojtek Gulas i nie marnuje okazji, po raz kolejny demonstrując pewność i precyzję przy strzale na bramkę rywala ( asysta Kacper Sobieraj ). Klubowi kibice stali się bardziej żywi, a na trybunach wyraźnie przybyło również sympatyków tomaszowskiej piłki zdegustowanych wynikiem meczu na głównej płycie przy Nowowiejskiej, gdzie równolegle rozgrywała swój mecz pierwsza drużyna Lechii. Pilica nie odpuszczała i grała jak natchniona, choć przeciwnik zaskoczony wyraźnie takim obrotem meczu starał się mocniej przycisnąć. Wynik meczu na dobre zamknął w 90 min. Paweł Śmigiel zdobywając dla Pilicy sprytnym strzałem ze szpica, z najbliższej odległości, trzecią bramkę ( asysta Wojciech Gulas ). Sędzia zakończył zawody, a zawodnicy podzielili się swą radością z kibicami, dziękując im za wsparcie. Gratulacje i oby tak dalej.

Skład UKS : Dominiczak – Wąsik, Nowicki, Kliszewski, Skowroński – Gulas, Dula, Rajski, Lewandowski ( kpt. ) – Mazurek, Sobieraj. Na zmiany wchodzili : Piechna, Stańczyk, Tokarski, Śmigiel.

Klasa A grupa V

Lp Nazwa M P B+ B- Z R P
1 LKS Radzice 7 19 21 7 6 1 0
2 IKS Inowłódz 7 16 19 9 5 1 1
3 Pilica Tomaszów 7 14 18 12 4 2 1
4 LKS Luciąża Przygłów 7 13 25 9 4 1 2
5 LKS Mniszków 7 11 11 9 3 2 2
6 RKS Rzeczyca 6 10 20 16 3 1 2
7 Kasztelan Żarnów 7 9 19 12 2 3 2
8 LUKS Mroczków-Dzielna 7 7 23 19 2 1 4
9 Relax Czerniewice 7 7 14 20 2 1 4
10 LKS Wola Wola Chojnata 7 6 11 23 2 0 5
11 Błysk Aleksandrów 6 4 11 14 1 1 4
12 Białka Biała Rawska 7 0 3 45 0 0 7

 

Sponsorem głównym drużyny seniorów w sezonie 2020/2021 w klasie „A” jest firma PROJEKT-SOLARTECHNIK POLSKA Pana Macieja Marcjanika specjalizująca się w odnawialnych źródłach energii. Sponsorem technicznym zespołu jest firma przewozowa – przewóz osób Pana Roberta Chmielewskiego oraz firma odzieżowa Vertiss – personalizowana odzież sportowa Pani Pauliny Kędziory. Sponsorem „organizacyjnym” są sami zawodnicy.

Kolejny swój mecz PILICA rozegra 11 października w niedzielę o godzinie 15.30 na boisku lidera w Radzicach z miejscowym LKS. Trzymamy kciuki za powodzenie.

Kategorie: Mecz ligowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *