Pilica popłynęła.. zaskakująca porażka seniorów

Opublikowane przez ukspilica w dniu

Miłe złego początki. Przed pierwszym gwizdkiem sędziego miała miejsce oficjalna chwila wręczenia pucharu z rąk Prezesa OZPN w Piotrkowie Tryb. Stanisława Sipy, na ręce naszego honorowego kapitana Dariusza Kamockiego dla drużyny seniorów Pilicy, za wygranie rozgrywek klasy „B” w sezonie 2019/2020 i uzyskanie awansu na wyższy szczebel rozgrywkowy. Puchar ten po meczu zawodnicy przekazali z kolei Panu Robertowi Chmielewskiemu za zorganizowanie, zaangażowanie i sponsorowanie drużyny podczas jej występów w najniższej klasie rozgrywkowej.

 

I tyle dobrych wieści, gdyż wielki zawód sprawili swoim sympatykom, którzy w licznej grupie pojawili się na trybunach stadionu przy ulicy Nowowiejskiej obok Lidla, seniorzy UKS Pilicy w meczu trzeciej kolejki sezonu 2020/2021 „A” klasy gr. V – ŁZPN ( klasa A „Piotrków Trybunalski” Grupa 5 ). Podopieczni trenera Mariusza Kościstego na sztucznym boisku, grając po raz pierwszy w roli gospodarzy, doznali porażki z zespołem LUKS Mroczków-Dzielna 2:5. Gra w roli faworyta, z wieloma zastrzeżeniami, wyglądała jako tako, tylko do przerwy. Pilica prowadziła nawet 2:0, po 2 bramkach Piotra Kliszewskiego ze stałych fragmentów gry. Najpierw głową, po dośrodkowaniu Kacpra Sobieraja w 25 minucie, a później z rzutu karnego, po faulu na Maćku Lenarciku w 40 minucie. Drużyna stworzyła jeszcze kilka dogodnych sytuacji, z których można było pokusić się o kolejne gole, ale raziła nieskutecznością lub precyzją w ostatnim podaniu otwierającym drogę do bramki. Przeciwnicy natomiast nie pozostawali bierni i odgryzali się, jak tylko mogli, a pozwolone mieli na dużo, tworząc kilka klarownych sytuacji pod naszą bramką, ale na posterunku w bramce błędy defensorów naprawiał nasz kapitan Marcin Banasiak. Niestety w doliczonym czasie gry I połowy pozwalamy gościom zdobyć bramkę kontaktową z rzutu wolnego, która dodała im skrzydeł na drugą odsłonę meczu. Do opisania drugiej połowy w wykonaniu zawodników Pilicy pasuje tylko jedno określenie – blamaż ! Drużyna gra bez polotu i zaangażowania, a przeciwnik nakręca się coraz bardziej i odważnie atakuje. Pojawia się coraz więcej błędów indywidualnych i czuć, że bramka dla rywali wisi w powietrzu. Dwie dobre kontry, niewykorzystane 100 procentowe sytuacje, to wszystko na co nas stać. Na nic zdają się zmiany. Na domiar złego od 60 min. musimy radzić sobie w 10-kę, gdyż czerwoną kartką ukarany został Piotr Kliszewski za faul taktyczny. Goście czują krew i idą za ciosem punktując Pilicę, aż czterokrotnie w 63, 71,75 i 88 minucie. Przegrywamy mecz, którego właściwie wydawałoby się przegrać nie można. Miejmy nadzieję, że dla drużyny będzie to zimny prysznic, po zachłyśnięciu się pierwszymi wynikami w lidze oraz, że sympatycy klubu i tomaszowskiej piłki nam to wybaczą. Szczególnie Panie i dzieciaki, które jak tylko potrafiły dzielnie wspierały zespół nawet w beznadziejnej sytuacji. Przed drużyną tydzień intensywnej pracy, aby jak najszybciej się zrehabilitować i odzyskać kredyt zaufania.

Skład UKS : Banasiak ( kpt. ) – Stańczyk, Wąsik, Kliszewski, Piechna – Szewczyk, Dula, Rajski, Sobieraj – Lenarcik, Pełka. Na zmiany wchodzili : Skowroński, Odziemek, Śmigiel, Kobalczyk.

Sponsorem głównym drużyny seniorów w sezonie 2020/2021 w klasie „A” jest firma PROJEKT-SOLARTECHNIK POLSKA Pana Macieja Marcjanika specjalizująca się w odnawialnych źródłach energii. Sponsorem technicznym zespołu jest firma przewozowa – przewóz osób Pana Roberta Chmielewskiego. Sponsorem „organizacyjnym” są sami zawodnicy.

Kolejny swój mecz PILICA rozegra 12 września w sobotę o godzinie 16.30 na boisku w Białej Rawskiej z zespołem MGKS Białka. Trzymamy kciuki za powodzenie.

 

Kategorie: Mecz ligowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *