Bez zwycięstwa u siebie. Remis seniorów

Opublikowane przez ukspilica w dniu

Seniorzy UKS Pilica w meczu piątej kolejki sezonu 2020/2021 „A” klasy gr. V – ŁZPN ( klasa A „Piotrków Trybunalski” Grupa 5 ), po raz drugi zaprezentowali się tomaszowskim kibicom w roli gospodarzy na sztucznym boisku przy Lidlu . Podopieczni trenera Mariusza Kościstego niestety tylko zremisowali z zespołem KS Kasztelan Żarnów 2:2 i są nadal bez zwycięstwa w meczach u siebie. Gra w roli faworyta ponownie nie przyniosła wygranej, choć przeciwnik okazał się bardzo wymagający i postawił trudne warunki gry, na co uczulał swych graczy przed meczem trener, aby nie doszło do zlekceważenia rywali, jak w meczu sprzed dwóch tygodni. Pilica kilka razy dała się zaskoczyć gościom i choć w bramce znakomicie spisywał się popularny Banan, to i tak dwa razy musiała gonić wynik, doprowadzając do remisu i w pierwszej i w drugiej odsłonie spotkania, ale przysłowiowej kropki nad „i” nie zdołała postawić. Ale po kolei. W 21 minucie w zamieszaniu podbramkowym po rzucie rożnym najlepiej odnajduje się zawodnik gości i szczęśliwym strzałem po nodze blokującego obrońcy i rykoszecie umieszcza piłkę w bramce. Utrata gola wymusza na zawodnikach Pilicy bardziej aktywną grę, czego efektem jest bramka wyrównująca, którą w 31 minucie zdobywa nasz kapitan Łukasz Lewandowski dobijając z 16 metra strzał Kacpra Sobieraja, z którym bramkarz gości sobie jeszcze poradził parując piłkę przed siebie. Drugą połowę tragicznie zaczynają obrońcy Pilicy, którzy dają się zaskoczyć w niegroźnej sytuacji napastnikowi gości już w 46 minucie, nieudolnie próbując zastawić pułapkę ofsajdową w polu karnym. Wynik gonimy, aż do 78 minuty, kiedy to sędzia meczu dyktuje rzut karny za zagranie ręką przez obrońcę drużyny gości w starciu z Kacprem Sobierajem. Skutecznym egzekutorem „wapna” jest ponownie Łukasz Lewandowski. Do końca meczu trwa zażarta walka o komplet punktów, ale czas spotkania mija już nieubłaganie szybko. Drużyna starała się sięgnąć po 3 punkty, ale popełniała zbyt dużo błędów, aby ucieszyć swoich kibiców z wygranej . Sympatycy klubu i tomaszowskiej piłki ponownie nie zawiedli, choć o tej samej godzinie na głównej płycie przy Nowowiejskiej rozgrywała swój mecz pierwsza drużyna Lechii . Szczególnie Panie entuzjastycznie wspierały zespół z trybuny przy Lidlu.

Skład UKS : Banasiak – Stańczyk, Nowicki, Wąsik, Piechna – Sobieraj, Rajski, Lewandowski ( kpt. ), Gulas – Idzikowski, Szewczyk. Na zmiany wchodzili : Lenarcik, Skowroński, Dula, Tokarski, Śmigiel.

Sponsorem głównym drużyny seniorów w sezonie 2020/2021 w klasie „A” jest firma PROJEKT-SOLARTECHNIK POLSKA Pana Macieja Marcjanika specjalizująca się w odnawialnych źródłach energii. Sponsorem technicznym zespołu jest firma przewozowa – przewóz osób Pana Roberta Chmielewskiego oraz firma odzieżowa Vertiss – personalizowana odzież sportowa Pani Pauliny Kędziory. Sponsorem „organizacyjnym” są sami zawodnicy.

Kolejny swój mecz PILICA rozegra 27 września w niedzielę o godzinie 16.00 na boisku w Mniszkowie z miejscowym LKS. Trzymamy kciuki za powodzenie.

Kategorie: Mecz ligowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *