3 punkty seniorów w doliczonym czasie

Opublikowane przez ukspilica w dniu

Kolejne trzy punkty zainkasowali seniorzy UKS Pilicy w meczu wyjazdowym drugiej kolejki sezonu 2020/2021 „A” klasy gr. V – ŁZPN ( klasa A „Piotrków Trybunalski” Grupa 5 ). Podopieczni trenera Mariusza Kościstego na boisku w Rzeczycy pokonali miejscowy RKS 4:3, strzelając decydującą bramkę w doliczonym czasie gry, fundując przy okazji swoim sympatykom niesamowitą dawkę sportowych emocji związanych z hokejowym wynikiem, który zmieniał się jak w kalejdoskopie. Ale po kolei. W 22 min. wynik meczu na 1:0 otwiera Maciej Lenarcik ( asysta Łukasz Lewandowski ). Szybko bo już w 25 min. mamy wyrównanie z rzutu karnego dla gospodarzy, po faulu Patryka Stańczyka, a więc do przerwy 1:1. Drugą połowę w 53 min. golem otwiera Rzeczyca i wychodzi na prowadzenie 2:1. W 67 min. stan rywalizacji na 2:2 wyrównuje Piotr Kliszewski strzałem z 11-ki, po faulu na Kacprze Sobieraju. Niestety znów szybka riposta miejscowych zawodników i w 69 min. na prowadzenie 3:2 wychodzą gospodarze meczu. Ale gramy, a właściwie walczymy do końca. W 85 min. Łukasz Lewandowski ( asysta Paweł Śmigiel ) doprowadza do remisu, a emocje w obu zespołach i na trybunach sięgają zenitu. Wreszcie w doliczonym czasie gry 90+4 min. profesor Piotr Kliszewski zdobywa swą drugą, a czwartą dla zespołu Pilicy bramkę, pewnie egzekwując kolejnego w tym meczu karnego, ponownie po faulu na Kacprze Sobieraju – 4:3 i po chwili koniec meczu. Pilica wygrywa, ale nie zachwyca. Nadal przed drużyną dużo pracy, również w sferze mentalnej, gdyż część zawodników jest zbyt spięta, aby demonstrować w pełni swoje możliwości i umiejętności. Miejmy nadzieję, że mieszanka rutyny i młodości z meczu na mecz prezentować się będzie równie dobrze piłkarsko, co punktowo. Derby powiatu miały swą dramaturgię, miały i elementy zbyt ostrej gry, czego wymiernym skutkiem były napomnienia kartkowe – 6 żółtych kartek i 1 czerwona ( w doliczonym czasie gry ) dla zawodników gospodarzy oraz 3 żółte kartki dla zawodników gości.

Skład UKS : Dominiczak – Wąsik, Kliszewski, Skowroński, Stańczyk – Sobieraj, Dula, Sopecki, Lewandowski ( kpt. ) – Lenarcik, Szewczyk. Na zmiany wchodzili : Pełka, Odziemek, Śmigiel, Bazler.

Sponsorem głównym drużyny seniorów w sezonie 2020/2021 w klasie „A” jest firma PROJEKT-SOLARTECHNIK POLSKA Pana Macieja Marcjanika specjalizująca się w odnawialnych źródłach energii. Sponsorem technicznym zespołu jest firma przewozowa – przewóz osób Pana Roberta Chmielewskiego. Sponsorem „organizacyjnym” są sami zawodnicy.

Kolejny swój mecz PILICA rozegra 5 września w sobotę o godzinie 17.00 na boisku OSiR ze sztuczną nawierzchnią przy Lidlu. W trzeciej kolejce po raz pierwszy w roli gospodarza, podejmować będzie zespół LUKS Mroczków-Dzielna. Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków piłki nożnej – wstęp wolny – z zachowaniem procedur bezpieczeństwa i przeciwdziałania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

 

Lp

Nazwa

M

P

B+

B-

Z

R

P

1

IKS Inowłódz

2

6

8

3

2

0

0

2

LKS Radzice

2

6

4

1

2

0

0

3

Pilica Tomaszów

2

6

7

4

2

0

0

4

Błysk Aleksandrów

2

4

6

1

1

1

0

5

Kasztelan Żarnów

2

4

4

1

1

1

0

6

LKS Mniszków

2

3

3

2

1

0

1

7

LKS Luciąża Przygłów

2

3

4

3

1

0

1

8

RKS Rzeczyca

2

1

6

7

0

1

1

9

Relax Czerniewice

2

1

3

5

0

1

1

10

LUKS Mroczków-Dzielna

2

0

2

6

0

0

2

11

LKS Wola Wola Chojnata

2

0

0

5

0

0

2

12

Białka Biała Rawska

2

0

1

10

0

0

2

 

Kategorie: Mecz ligowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *