Seniorzy UKS w sezonie 2019/2020

Opublikowane przez ukspilica w dniu

ROZMIAR XXL – CZYLI SENIORZY NASZEGO KLUBU W PIGUŁCE

NAMIASTKA PIŁKARSKIEJ HISTORII TOMASZOWA MAZOWIECKIEGO

TROCHĘ HISTORII…

KS PILICA TOMASZÓW MAZOWIECKI to zasłużony klub, który działa od 1930 roku. Świętuje więc obecnie dziewięćdziesięciolecie istnienia. Sekcja piłkarska Pilicy działała 66 lat. Od 1936 do 2001 roku w jej szeregach występowały setki znakomitych piłkarzy. Przez ponad dwadzieścia lat klub występował w trzeciej lidze i kilkakrotnie walczył o awans do drugiej ligi. Niestety nigdy się nie udało. Po zmianach ustrojowych w Polsce wraz z chyleniem się ku upadkowi głównego sponsora ZWCh Wistom przyszły ciężkie czasy. Drużyna piłkarska nie została zgłoszona do sezonu 2001/2002. Zarząd klubu postanowił tylko zawiesić działalność sekcji, ale okazało się to jej śmiercią.

REAKTYWACJA…

Po wielu latach nieobecności na „piłkarskiej mapie” naszego miasta pojawiła się ponownie swojsko brzmiąca nazwa PILICA. Ale już inna. W połowie 2018 roku założone zostało Stowarzyszenie Uczniowskie „KLUB SPORTOWY PILICA” z sekcją piłki nożnej chłopców, którego pomysłodawcami byli zawodnicy i trenerzy tomaszowskich klubów. Szybko, bo już po roku działalności, zarząd oraz trenerzy i rodzice zdecydowali się rozszerzyć klubową ofertę piłkarską o grupę seniorów, aby wychowankowie klubu w perspektywie 3,4 lat mogli stawiać swe pierwsze kroki i zdobywać szlify w dorosłej piłce pod okiem kształtujących ich obecnie zaufanych trenerów, a tym samym zdobywając niezbędne doświadczenie w celu „wypłynięcia na szersze wody”.

Dwa podmioty zewnętrzne okazały finansowe wsparcie dla tej inicjatywy, więc od sezonu 2019/2020 drużyna została zgłoszona do klasy „B”. Najbardziej chętni do gry okazali się byli zawodnicy dawniej reprezentujący Pilicę i pamiętający jeszcze swe występy przy ulicy Spalskiej. Ba pojawili się nawet tacy, którzy swą przygodę z piłką mają właściwie już za sobą, ale zdecydowali jeszcze zdjąć buty zawieszone na kołki i pokazać swym synom, że jeszcze coś pamiętają w temacie dla własnej rekreacji. Celem, który przyświecał drużynie, było pogranie dla przyjemności, bez szumnych zapowiedzi szybkich awansów, ale jak to często bywa rzeczywistość i epidemia napisały ten rozdział z życia zespołu po swojemu.

 

PRZYGOTOWANIA DO SEZONU 2019/2020…

W 5 sparingach przed rozpoczęciem sezonu udział wzięło 27 potencjalnych zawodników zainteresowanych grą w „B” klasie. Bilans gier kontrolnych z wyżej notowanymi przeciwnikami wyniósł 2 wygrane i 3 porażki, przy stosunku bramek 29-19. Najwięcej meczy towarzyskich rozegrał Marcin Lusek – 5, najwięcej bramek zdobył Maciej Lenarcik – 7, a najwięcej asyst – 4, zaliczył Paweł Śmigiel załącznik nr 1

GRA WŁAŚCIWA, CZYLI MECZE MISTRZOWSKIE RUNDY JESIENNEJ SEZONU 2019/2020…

Docelowo klub do rozgrywek zgłosił, aż 32 zawodników ( 7 z nich nie zagrało jeszcze w meczu ligowym ). Są to : Banasiak Marcin ( 5 meczy, 7 bramek puszczonych ), Bazler Mateusz ( 6 meczy, 1 asysta ), Chmielewski Robert ( 2 mecze ), Chrustowski Paweł ( 0 meczy ), Dębowski Damian ( 0 meczy ), Domagała Mateusz ( 0 meczy ), Dominiczak Łukasz ( 3 mecze, 1 bramka puszczona ), Duda Jakub ( 3 mecze, 1 bramka ), Gajda Krzysztof ( 0 meczy ), Kamocki Dariusz ( wychowanek Pilicy, 0 meczy ), Kędziora Marcin ( 2 mecze, 1 asysta ), Kliszewski Piotr ( 7 meczy, 3 bramki, 1 asysta ), Kościsty Mariusz ( wychowanek Pilicy, 0 meczy ), Lenarcik Maciej ( 3 mecze, 3 bramki, 4 asysty ), Lewandowski Łukasz ( 7 meczy, 4 bramki, 4 asysty, II kpt.), Lusek Marcin ( wychowanek Pilicy, 8 meczy ), Nowicki Adam ( były zawodnik Pilicy, 4 mecze ), Ogłuszka Filip ( 2 mecze ), Piechna Tobiasz ( 4 mecze ), Proc Dawid ( 3 mecze ), Rajski Piotr ( wychowanek Pilicy, 5 meczy, 1 asysta, I kpt. ), Sęk Bartosz ( 4 mecze, 2 bramki, kontuzja ), Skowroński Karol ( 4 mecze, 4 bramki, 2 asysty ), Sopecki Tomasz ( 8 meczy, 8 bramek, 5 asyst ), Stańczyk Patryk ( 3 mecze ), Stoliński Marcin ( 0 meczy ), Śmigiel Paweł ( wychowanek Pilicy, 7 meczy, 4 bramki, 5 asyst ), Tokarski Jakub ( 3 mecze, 1 bramka ), Wąsik Adrian ( 3 mecze ), Wojewódzki Bartosz ( 7 meczy, 3 bramki, 3 asysty ), Wojtasik Łukasz ( 1 mecz, kontuzja ), Żygalski Daniel ( 3 mecze, 2 bramki, 2 asysty, kontuzjazałącznik nr 2

W 9 meczach ligowych zespół zdobył 22 pkt., notując 6 zwycięstw, 1 remis, 1 porażkę oraz 1 mecz wygrany walkowerem, osiągając stosunek bramek 38-8 i zajmując 1 miejsce w tabeli rozgrywek klasy „B” grupy I po rundzie jesiennej załącznik nr 3.

PRZYGOTOWANIA DO RUNDY REWANŻOWEJ SEZONU 2019/2020…

W 7 sparingach przed rozpoczęciem rundy rewanżowej udział wzięło już 35 potencjalnych zawodników zainteresowanych gra w „B” klasie. Bilans gier kontrolnych z wyżej notowanymi przeciwnikami wyniósł 3 wygrane, 1 remis i 3 porażki, przy stosunku bramek 24-19. Najwięcej meczy towarzyskich rozegrali : Marcin Banasiak, Mateusz Bazler, Łukasz Lewandowski, Jakub Odziemek, Karol Skowroński – 7, najwięcej bramek zdobyli : Łukasz Lewandowski, Dominik Pełka, Kacper Sobieraj – 3, a najwięcej asyst – 6 zaliczył Kacper Sobieraj załącznik nr 4

Ciąg dalszy przygotowań 12 marca zakłóciła sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19 i ogłoszenie stanu epidemicznego, a następnie stanu epidemii na terytorium Polski załącznik nr 5

DOKUMENTACJA SEZONU 2019/2020

Komunikat PZPN

Rozgrywki niższych lig odwołane

Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że zgodnie z decyzją prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej podjętą 7 maja br., rozgrywki seniorskie w IV lidze i niższych klasach rozgrywkowych oraz rozgrywki młodzieżowe prowadzone przez Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej we wszystkich kategoriach wiekowych zostały odwołane.

Obowiązujące rozporządzenia rządowe dotyczące epidemii COVID-19 uniemożliwiały kontynuowanie rozgrywek w zaplanowanej pierwotnie formie. Jednocześnie informujemy, że za układ końcowych tabel sezonu 2019/2020 przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek. Drużyny zajmujące miejsca premiowane awansem uzyskają awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Po sezonie 2019/2020 nie będzie natomiast spadków do niższych klas rozgrywkowych.

 

Poniżej galeria z sezonu 2019/2020

GALERIA

Kategorie: Informacje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *