Piłkarski Dzień Dziecka

Opublikowane przez ukspilica w dniu

Dopiero co zaczęły się długo wyczekiwane treningi , a my już nie wiedzieć kiedy obchodzimy piłkarski dzień dziecka w naszej akademii piłkarskiej. Będzie on o tyle szczególny, że przypada jeszcze podczas etapu wygaszania ( odmrażania ) obostrzeń związanych z korona wirusem COVID-19.  Światowym inicjatorem Dnia Dziecka była organizacja zwana International Union for Protection of Childhood, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom z całego świata. Po raz pierwszy zorganizowano go w związku z akcją zbierania podpisów pod Apelem Sztokholmskim, który wzywał narody do przeprowadzenia plebiscytu w sprawie zakazu produkcji broni atomowej. W 1954 roku Międzynarodowy Dzień Dziecka został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych. 20 września 1959 roku ustanowiono „Deklarację praw dziecka”, a w 1989 – „Konwencję praw dziecka”. W Polsce Dzień Dziecka przypada na 1 czerwca. W poszczególnych krajach członkowskich ONZ obchodzony jest w różne dni roku.                                                                            

Zazwyczaj dzień ten jest wolny od nauki, a szkoły organizują różnego rodzaju konkursy, rozgrywki i konkursy sportowe. Dzieci obdarowywane są różnego rodzaju podarunkami, słodyczami i zabawkami. W związku z tym, że w tym roku szkoły prowadzą nauczanie zdalne i raczej nic sportowego nie organizują, warto było nieco popuścić wodze fantazji i sprawić, by był on jeszcze bardziej wyjątkowy w naszej akademii pomimo niedogodności związanych  z obostrzeniami.

Na „pierwszy ogień” poszli chłopcy z grupy II roczników 2007-2009 trenera Mariusza Kościstego. Na piątkowym treningu 29 maja na boisku OSiR czekały na nich różne atrakcje i niespodzianki. Między innymi konkurs umiejętności techniki indywidualnej, w którym nagrodą główną była oryginalna piłka ADIDAS UNIFORIA ufundowana przez zespół seniorów naszego klubu z podpisem kapitana najstarszych piłkarzy – Piotra Rajskiego. Jej szczęśliwym posiadaczem z największa ilością punktów po wszystkich próbach został Jakub Szymański, który jak zapewnił, zajmie ona  zaszczytne miejsce na półce w pokoju, zamiast na podwórku.  Następnie chłopcy rywalizowali w tradycyjnym już LXII WEWNĄTRZKLUBOWYM TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ UKS PILICA TOMASZÓW MAZOWIECKI. Dziś zobaczyliśmy w ich wykonaniu 11 bramek ( w tym 1 samobójczą ), a szczęśliwym zwycięzca statuetki za wygranie został Zamyłko Krystian. Ukoronowaniem przygotowanych niespodzianek były okolicznościowe medale dla wszystkich zawodników, które miał zaszczyt wręczać nie kto inny jak sam Pan kapitan seniorów, sprawiając im tym samym i niespodziankę i zaskoczenie.

Tabela Wyników

          Zachęcamy również Państwa, aby ten dzień, był najbardziej prozaiczną i przyziemną formą celebracji rodzinnej – poświęceniem tego dnia TYLKO swoim pociechom. Często pochłonięci pracą, owładnięci pędem i nawałem pracy, nie zacieśniamy więzi. Pierwszy dzień czerwca niech będzie wyjątkowy. Wyłączmy telewizory i tablety, jeśli to możliwe, zostawmy telefony w domu lub chociaż wyciszmy dzwonki, a korzystanie z nich ograniczmy do minimum. Pójdźmy na spacer w ulubione lub całkiem nowe, nieznane miejsce. Zróbmy sobie piknik w parku lub na działce, na polanie czy plaży. Pograjmy w piłkę, badmintona, porzucajmy ringo. Zróbmy to, na co zawsze mieliśmy ochotę, a na co nie było czasu, sił czy ochoty. Niech to będzie ICH dzień, który w pełni im poświęcimy. Zrzućmy maski powagi, jedzmy lody na obiad, wygłupiajmy się i śmiejmy. Na chwile przestańmy być dorosłymi i poczujmy dziecięcą radość. A naszym dzieciom dajmy, to co najcenniejsze – nasz czas, uwagę i serce. 

GALERIA ZDJĘĆ

GALERIA

 

 

Kategorie: Informacje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *