Wznowienie treningów w małych grupach

Opublikowane przez ukspilica w dniu

Od 4 maja, decyzją rządu, będzie można rozpocząć treningi w małych grupach. W tym momencie nie ma jeszcze opublikowanego rozporządzania w tej sprawie, które będzie precyzowało sposób organizacji zajęć sportowych. Z racji tego, iż rozporządzenie zostanie oficjalnie ogłoszone tuż przed weekendem majowym, potrzeba będzie 2/3 dni na wprowadzanie procedur w życie. Dlatego faktyczne wznowienie zajęć nastąpi zapewne 5/6 maja. Nie wiemy czy wszystkie grupy wznowią zajęcia w tym samym momencie, będzie to zależało od dostępności obiektów. Ostateczną decyzję co do uczestnictwa dziecka w treningach będą podejmowali rodzice.

 

Co wiemy w tym momencie:

  • treningi będą odbywać się w grupach max. 6 osobowych + 1 trener
  • zawodnicy na obiekt docierają z zasłoniętymi twarzami
  • obowiązek zakrywania twarzy nie będzie obowiązywał podczas zajęć
  • nie będzie można korzystać z szatni (dostęp tylko do toalet)
  • na treningu stawiamy się 5 min. przed planowym rozpoczęciem
  • trening będzie trwał 45-60 min
  • podczas przerw na uzupełnienie płynów zawodnicy nie grupują się oraz korzystają tylko i wyłącznie z własnych bidonów/butelek

Ostateczne i szczegółowe wytyczne przedstawimy po otrzymaniu oficjalnych informacji od zarządców obiektów.

Kategorie: Informacje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *